نتایج جستجو برای عبارت :

حتما مطالعه کنید

۱- بلند پروازی نکنید؛ برنامه را بیش از حد توان تنظیم نکنید، واقع بین باشید!
۲- مباحث پیچیده و سخت را زمانی مطالعه کنید که کارایی و توان ذهنی بیشتری دارید.
۳- رعایت تنوع مطالعاتی در یک روز؛ حتما حتما در برنامه ی یک روز درس های متفاوتی را قرار داده و تنها یک درس خاص را مطالعه نکنید.
۴- تک برنامه ای باشید؛ از آشفته کردن ذهنتان با چند برنامه ای بودن و برنامه های درهم و نامنظم خودداری کنید.
۵- تا حد ممکن تعداد تست هایی که قراراست در یک هفته کار کنید را
سلام جای دوستان خالی امروز حدود 140 صفحه از کتاب شهید قهرمان ابراهیم هادی را مطالعه کردم. بسی خوش گذشت. دوستانی که این کتاب ارزشمند را مطالعه نکردند حتما سریعتر وقت بگذارند مطالعه کنند و  دوستانی که قبلا مطالعه کرده اند وقت بگذارند دوباره مطالعه کنند.
یاد آن سخن استاد پناهیان افتادم که گفتند : میتوانید زندگی خود را به دو قسمت تقسیم کنید ، یکی قبل از مطالعه کتاب شهید هادی و دیگری بعد از مطالعه کتاب شهید .
در پناه حق
◀️ صبح ها بیشتر سعی در یادگیری مطالب داشته باشید.
◀️ درس هایی را که نیاز به مرور دارند ؛ ترجیحا به شب موکول کنید.
◀️ بلافاصله پس از غذا خوردن با شکم پر مطالعه نکنید.
◀️ قبل و بعد از مطالعه، حتما استراحت کنید.
◀️ هنگام هیجان های عصبی ،ترس ،خشم اضطراب وکینه وناراحتی مطالعه نکنید؛زیرا تمرکزندارید.
◀️ برای مطالعه شوروشوق واشتیاق فراوان داشته باشید. 
◀️ درحالت خستگی وبی خوابی مطالعه نکنید، چون برای مطالعه تمرکزحواس ندارید.
◀️ انتظار بی ج
خب این درس اول علوم دبستانه :)))
اما چند تا سؤال
اولین هدف معلم چیه؟
کتاب خوب چه کتابیه؟
خب فعلا اونا را ول کنید یه سؤال دیگه
دانمشند کیه؟
خب دانشمند کسیه که دانش را میمنده! نه؟
اون طور که از ظاهر امر پیداست مهمترین کار دانشمند مطالعه است. اما نه اون مطالعه، انواع و اقسام مطالعه
مطالعه به کمک کتاب، مطالعه به کمک معلم، مطالعه به کمک مشاهده مستقیم
پس مطالعه فقط کتابخوانی نیست. مطالعه یه فرآیند هدفمند و مستقله
هسته داخلی مطالعه و هدف اولی مطالعه چ
مروز در این مقاله آموزشی می خواهیم به شما آموزش بدیم که در محل های شلوغ چطور مطالعه کنیم و مطالب را متوجه شویم.  یکی از طلایی ترین و در عین حال شلوغ ترین زمان ها برای کنکوری ها مطالعه در عید نوروز است خیلی از دوستان می خواهند در عید نوروز مطالعه داشته باشند ولی با توجه به شلوغی نوروز و عدم تمرکز در آن نمی توانند.

مطالعه ادامه مطالعه در محل های شلوغ

دوستان عزیز آدرس دقیق مرکز مطالعه فخر رو در نقشه گوگل دارید مشاهده می کنید 
حتما به ما یه سری بزنید
جهت مشاهده دقیق تر تصویر روش کلیک کنید
یا می تونید خودتون تو گوگل مپ با جستجوی مرکز مطالعه فخرآموزش آدرس دقیق رو پیدا کنید 
جهت کسب اطمینان شما روز اول رایگان مهمون ما باشید :)
من بیشتر ازدو سه ساعت توی روز نمی تونم درس بخونم.
چطور زیادش کنم؟
پاسخ :
سلام
١- دلایل تعلل خود را در افزایش ساعت مطالعه، یادداشت کنید و برای حل آن ها بکوشید. 
برای مثال اگر دلیل تعلل شما نداشتن برنامه منظم است، حتما برای خود برنامه ای تنظیم کنید تا بتوانید پیشروی مناسبی داشته باشید. 
٢-  در یک آزمون آزمایشی مناسب شرکت نمایید. شرکت در یک آزمون آزمایشی به شما کمک می کند تا با جدیت به اجرای برنامه بپردازید و پیشروی مناسبی  داشته باشید. 
۳- سعی کنی
مقطعی بود کههم مطالعه زیادی داشتم
هم یادگیری پیوسته 
اما
احساس سنگینی می کردم
احساس بدی همراه من بود
بعد از مدتی تامل و تفکر متوجه شدم که
دلیل این حال بد با وجود مطالعه فراوان 
اینه که به معلومات خودم عمل نمی کنم
به نظرم می رسه 
بجای مطالعه زیاد، عمل اندک
باید رفت به سمت
مطالعه مناسب و کم، عمل زیاد و پیوسته
بسم الله الرحمن الرحیم
این کتاب خیلی نیاز به معرفی نداره. کتاب معروفیه و خیلی ها اونو مطالعه کردن و چه تعریف هایی از اون نکردن!
اصلا نمیتونم شخصیت ابراهیم هادی رو توصیف کنم. خیلی تکه. اصلا انگار قدرت درک اونو ندارم. انگار که نه! واقعا ندارم.
فقط میتونم بگم خییییلیییی آدمه. انسانیت رو میتونید در او ببینید. بنده مخلص یعنی ابراهیم هادی.
حتما حتما پیشنهاد میکنم این کتاب رو مطالعه کنید تا بدونید چه کسایی توفیق شهادت نصیبشون میشه.
چگونگی مطالعه در ماه مبارک رمضاندوستانی
که روزه میگیرن حتما این توضیحات رو تا انتها دنبال کنید ، یه سری نکاتی
وجود داره که حتما باید بدونین تا درس خوندنتون در بازه ماه رمضان
استاندارد ادامه داشته باشه .توضیحات مهندس مهدی افشاریان مشاور تحصیلی
برای دانلود این کلیپ مشاوره روی لینک زیر کلیک کنید
لینک دانلود
مثلثات یکی از مباحث مهمی هست که بسیاری از معلمان و دانش‌آموزان با آن مشکل دارند. به همین خاطر روش‌هایی که عملکرد دانش‌آموزان را بهبود ببخشد، طرفداران زیادی دارد. یکی از این روش‌ها، تلفیق ارزشیابی و یادگیری است که می‌تواند منجر به یادگیری عمیق‌ شود.در مقاله زیر تاثیر کاربرد نقشه مفهومی در ارزشیابی مثلثات در دانش‌آموزان بررسی شده.مشاهده مقاله: https://plink.ir/Ifqt4
+پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله را مطالعه کنید✍+ به کارگیری روش گفته شده در مقاله، بس
ساخت سایت یکی از مشکلات بزرگ برای بسیاری از افرادی است که قصد دارند برای خودشان سایت بسازند. حتما شما هم به فکر ساخت سایت برای خودتان هستید. اگر به دنبال این هستید که سایت تان را خودتان بدون علم برنامه نویسی و کدنویسی راه اندازی کنید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله آموزش ساخت سایت را مطالعه کنید.
ادامه مطلب
ساخت سایت یکی از مشکلات بزرگ برای بسیاری از افرادی است که قصد دارند برای خودشان سایت بسازند. حتما شما هم به فکر ساخت سایت برای خودتان هستید. اگر به دنبال این هستید که سایت تان را خودتان بدون علم برنامه نویسی و کدنویسی راه اندازی کنید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله آموزش ساخت سایت را مطالعه کنید.
ادامه مطلب
عادت‌های غلط در مطالعه چیست؟برای کسب یک رتبه‌ی خوب، فقط زیاد بودن ساعت مطالعه کافی نیست بلکه باید خوب درس بخونید.✋قدم اول برای خوب درس خوندن، تمرکز داشتن موقع مطالعه است و بهترین راه برای افزایش تمرکز، پرهیز از کارهاییه که باعث از بین رفتن تمرکز می‌شن. مثل: ‌.درازکشیدن موقع درس خوندن:چون دراز کشیدن باعث کسل شدن و سنگین شدن چشم‌ها و در نهایت خوابیدن می‌شه.راه رفتن موقع درس خوندن:موقع راه رفتن همه کاری میشه کرد به جز تمرکز کردن برای درس خ
اصول مطالعه و یادگیرى‏ :
عمدتاً در زمان امتحان، براى بهبود و افزایش یادگیرى، باید اصول زیر رعایت گردد: 
اصول پیش از شروع مطالعه: 
1- تعیین هدف و انگیزه 2- تعیین مدت لازم‏3- تعیین مقدار مطالعه‏4- انتخاب محیط مناسب‏5- اجتناب از امورى مانند پر بودن معده، اضطراب‏هاى نابه جا و تخیلات‏ اصول هنگام مطالعه:
1-مطالعه فعال و جدى‏2- حفظ آرامش‏3- در صورت امکان یادداشت بردارى نکات مهم‏4- برخورد سؤالى با مطالعه آموختنى‏5- ترک افکار منفى‏6- تمرکز حواس‏7- اس
نوع مطالعه و شدت مطالعه در نوع نگرش و سبک زندگی انسان ها تاثیر شگرفی دارند
اگر می خواهیم زندگیمان رنگ و بوی خاصــــــی را بگیرد در انتخاب کتــــاب ها و شدت
مطالعه هایمان دقت کنیم که بیشترین نقش را در شخصیت ما و زندگی ما بازی میکنند.
ادامه مطلب
سلام* 

امروز دلم میخواد چشمام رو ببندم و فقط به مشکلاتم فکر کنم * 
چرا نه ؟ 
باید باهاشون روبه رو بشم * 
باید بفهمم مشکل از کجاست * 
باید جرئت کنم بهشون با دید باز نگاه کنم * 
آدم ها به این موضوع فکر نمیکنن که چیزی که اسمش رو گذاشتن مشکل ، میتونه فقط یه مسئله باشه * 
و اتفاقا مسئله ها قابل حل هستن * 
اگر از قضیه ی فیثاغورت نشه به زاویه ها و ضلع ها رسید، حتما حتما از قضیه ی تالس می شه...  
پس چرا آدما گاهی از حل مسئله فرار میکنن ؟ 
راستی شما چی ؟ 
م
ما در این مطلب، بطور کامل ویژگی های کت و شلوار رسمی را برایتان شرح دهیم. در این مطلب به موارد زیر خواهیم پرداخت: زمان مناسب برای خرید، ویژگی های اصلی کت و شلوار رسمی، روش ست کت و شلوار با لباس عروس، ویژگی های جلیقه مناسب، بهترین رنگ کت و شلوار، روش انتخاب پیراهن کت شلوار، روش انتخاب کراوات و پاپیون و دستمال جیب و گل یقه و بسیاری موارد دیگر که توصیه می کنیم حتما تا انتها مطالعه کنید.

مطلب کامل خرید و انتخاب کت و شلوار دامادی را مطالعه کنید.
بهترین مکان برای مطالعه میز شخصی و اتاقی جدا از جریان­های غیر درسی است. بهتر است میز مطالعه در کنج اتاق قرار داشته باشد به طوری که شما رو به دیوار قرار بگیرید. از اطراف میز کار خود هر چیزی که حواستان را پرت می­کند دور بدارید. تمام وسایل مورد نیاز برای مطالعه را روی میز قرار دهید تا هنگام مطالعه دائماً مجبور نباشید از جای خود بلند شوید. نور اتاق مطالعه نیز باید کافی و تلفیقی از نور سفید و زرد باشد. هنگام خواندن لم ندهید، همیشه درست پشت میز بنشین
درس زیست شناسی مهم ترین درس در کنکور تجربی است و ضریب  این درس دوازده می باشد. با توجه به اینکه در سال های اخیر سوالات این درس به شدت مفهومی و ترکیبی شده است ، نیاز است تا شما دانش آموزان روش مطالعه زیست را به خوبی بلد باشید و اصول خواندن و تست زدن این درس را به خوبی فرا بگیرید تا بتوانید درصد قابل قبولی را با مطالعه اصولی زیست کسب کنید.
در این مقاله هفت نکته مهم بیان شده است که با رعایت  این نکات مطالعه زیست برایتان جذاب تر می شود و می توانید به
اینکه دور و بر خودمان را ببینیم یا نبینیم کاملا در اختیار خودمان است . البته دیدن به این معنی است که حس کنیم. وگرنه صرف اینکه ببینیم مورد نظر نیست.
وقتی می بینیم به آن فکر می کنیم و اثرگذار هم خواهیم بود. وقتی نمی بینیم هیچ فکری هم در آن خصوص نمی کنیم.

وقتی در جامعه ای افراد نمی بینند آنگاه موثر هم نمی باشند. برای دیدن هم نیاز است که اطلاعات داشت. حتما برای شما نیز بارها اتفاق افتاده است که چیزی را شنیده اید ولی متوجه عمق آن نشده اید نه اینکه آن
روش هایی برای مطالعه بهتر درس
شما برای مطالعه سعی کنید هنگامی دروس را در دانشگاه یا مدرسه به هنگام تدریس به دقت توجه کنید و به موضوعات  دیگر فکر نکنید.
شما در ابتدا باید مایعات کافی دریافت کنید اگر در بدن یا سر خود احساس خشکی می کنید حتما باید به مقدار کافی آب مصرف کنید. خوردن آب به مقدار کافی باعث روان بودن فعالیت مغز میباشد. کمبود آب در بدن بسیار خطرناک است. آب برای ذهن مغز  امری حیاطی میباشد.
شما باید به اندازه خواب کافی درشب داشته باشید خوا
 { گاهی تصور می‌کنم ما واقعا شخصیت‌های داستان یک نویسنده‌ی بی‌نهایت خلاق و کاربلدیم که این روز‌ها در اوج غم و انزوا و پریشانی‌اش قلم به دست گرفته و دارد کاملا بدیع و خلاقانه، برای مخاطبینش، هنرنمایی می‌کند.
بیا دلمان را به همین خوش کنیم که فیلم‌های ترسناک را به هرکس نمی‌سپارند، حتما بازیگرهای قابلی بوده‌ایم و حتما از پسش بر خواهیم آمد، حتما... }
- نرگس صرافیان طوفان 
سلام و خداقوت
درسهای هفته ۵ام
۱-نشانی بهشت - درسنامه فاطمی
https://ec.nahad.ir/index.php/course/View/UDsFYA--
۲-گفتارهایی ‍‍‍پیرامون عاشورا
https://ec.nahad.ir/index.php/course/View/B20DZg--
یا درس نرمش قهرمانانه
https://ec.nahad.ir/index.php/course/View/UD1SNgU8
۳-انسان موفق - اعتماد به خدا
https://ec.nahad.ir/index.php/course/View/VzFXMA--

به دلیل مشکل در بروزرسانی درسنامه فاطمی، لطفا درس زیر را انتخاب نمایید:
درسهای بندگی در سوره فرقان
https://ec.nahad.ir/index.php/course/View/AG5WNQA3

به نکات زیر توجه نمایید:
1- حتما دروس را تا روز سه شنبه غروب
دین و زندگی را برای کنکور چگونه باید مطالعه کنیم که آیه ها و احادیث را باهم اشتباه نگیریم؟
١. دین و زندگی از نوع مباحث خواندنی می باشد، یعنی برای یادگیری این درس نیاز به استدلال و حفظ کردن مطالب دارید. 
٢. در قسمت آیات این درس، در مرحله اول به تسلط در ترجمه آیه رسیده سپس تمرکز خود را روی مفهوم آیه و ارتباط آن با متن بگذارید. 
٣. متن های این درس را باید به شیوه لایه ای مطالعه کرد، به این صورت که ابتدا یک پاراگراف را مطالعه کرده و حاشیه نویسی آن را
این که هم دوست دارم برم و هم نرم خودش یه نوعی تناقشه .. از نوع ابر تناقض ! دکتر قد رو میگم 
میخوام برم ببینم چی میشه .. یا خاتمه میده به این همه فکرو خیال و میگه صفحه رشد فینیش ! یا میگه جاهست ! میدونم اگر نرم بعدا حتما حتما حتما حسرتشو میخورم ..
از طرفی رفتن و اینکارا دل خوش میخواد .. دل خوش .. که فعلا ندارم .. پول میخواد  .. و .. :(
سازمان نظام مهندسی هم مانند بسیاری از سازمان ها و ادارات آزمون نظام مهندسی اسفند 98 را به دلیل قطع زنجیره کرونا زمان آزمون را تغییر دادند.

اما همیشه بعد از این کنسلی ها سوالاتی مطرح می شود مانند آیا امکان ثبت نام برای کسانی که از آزمون اسفند 98 باز موندن وجود دارد؟ آیا با توجه به شرایط موجود در جامعه باز هم دوبار آزمون نظام مهندسی 99 دوبار برگزار خواهد شد؟
پاسخ: در صورتی که قرارِ بر برگزاری آزمون یکبار در سال باشد قطعا زمانی برای ثبت نام آن
1️⃣ تصور غلط بسیاری از دانش آموزان این است که برای یادگیری بهتر و دقیق تر و کسب نمرات خوب در امتحانات مطالب را باید با سرعت خیلی کم مطالعه کرد. این مسئله که یادگیری مطلوب نیازمند تمرکز است، غیر قابل انکار است اما اگر سرعت مطالعه شما کمتر از سرعت مطلوب باشد، تمرکز شما کاهش پیدا کند. 
2️⃣  برای اینکه بتوانید دروس را با کیفیت مطلوب یاد بگیرید، باید با سرعت مطلوب مطالعه نمایید. این سرعت در افراد مختلف متفاوت است.بنابراین باید سرعت مطالعه خود را

چراغهای مطالعه از جمله لوازمی است که هم برای دکوراسیون خانه و اتاق و هم به عنوان یک وسیله ی مهم زمانی که نیاز به نور بیشتری دارید، بکار می رود.برخی افراد در یک مکان ثابت عادت به مطالعه دارند، برخی در مکان های متغیر. پس هنگام انتخاب نوع چراغهای مطالعه باید به این نکته توجه داشته باشید.فروشگاه اینترنتی آلیار با بهره مندی از تامین کنندگان زبده توانست چراغ های ساده، گیره ای و منعطف را با قیمت های ارزان تامین کند تا بتواند نیاز محصلین، دانش
#مطالعه_تخصصی 
#هم_اندیشان

چگونه یک مطالعه سودمند داشته باشیم⁉️

دانستن #روش‌های_مطالعه_و_یادگیری به ما کمک می‌کند تا بتوانیم بیشترین بهره را از مطالعه خود ببریم. در ادامه به توضیح یکی از این روش‌ها خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
چراغ مطالعه با لامپ برای تامین روشنایی در زمان شب و یا مکان‏های ‎بدون نور طبیعی کاربرد دارند. در گذشته چراغ مطالعه با لامپ‏های ‎رشته ای کار می‎کرد. میزان روشنایی آنها زیاد و زننده بود. در عین حال میزان مصرف برق بیشتری داشتند. اکنون چراغ مطالعه SMD و چراغ مطالعه LED در بازار موجود است. لامپ‏های ‎جدیدی که برای این محصولات استفاده می‎شود، نور و روشنایی بیشتری دارند. طول عمر آنها بادوام و مصرف انرژی کمتری دارند. در ادامه به معرفی هر یک از این مح
اگر فکر می‌کنید که در مطالعه کردن و کتاب خواندن مشکل دارید ابتدا باید ریشه این مشکل را پیدا کنید
اصلی ترین مشکل که کتاب‌خوان‌ها با آن درگیر هستند سرعت مطالعه کم است
برای اینکه بدانید که ایا سرعت مطالعه شما مناسب است یا خیر باید تست سرعت تندخوانی را انجام دهید که نحوه تست را در این صفحه به طور کامل برای شما توضیح می‌دهیم
آیا می خواهید تست سرعت خود را بسنجید؟ روی لینک زیر کلیک کنید.
http://shahbabaee.com/speedreading/
یکی از چیزهایی که به نظرم خوبه براش پول و زمان (دو منبع مهم) تخصیص بدیم، مطالعه است. اینکه مطالعه باید یک عادت بشه و سرانه مطالعه در کشور باید بالا بره و ... خیلی خوبه اما حقیر می خوام روی این موضوع تاکید کنم که به عنوان یک تخصیص منبع به این موضوع نگاه کنیم.
ادامه مطلب
اولش گفتم این انتقام کم بود اما وقتی دیدم آمریکا همین حرفِ منو داره میزنه فهمیدم این موضع گیری از بیخ و بن اشتباست . و به قول دوستان عملیات وقتی به امضای فرمانده ی کل قوا رسیده حتما حتما حتما بهترین گزینه بوده .و البته انتقام نظامی پایان کار نیست . انتقام حقیقی خروج کامل نیرو های امریکایی از منطقه است ...
شبکه‌های اجتماعی مجازی چه تأثیری روی عادات مطالعاتی ما دارد؟
در این چند خط نمی‌خواهم بحث‌های تکراری تقابل شبکه‌های اجتماعی مجازی با مطالعه را دوباره بگویم و از کم شدن عادت مطالعه در اثر انس با فضای مجازی بنویسم. همچنین کاری هم به بحث اثر اسکرول‌های متناوب در کانال‌ها و صفحه‌ها روی ساختار ذهن ندارم که چطور ذهن ما در اثر این کار به نوشته‌های کوتاه و متنوع عادت کرده و حوصله‌ی متون طولانی و متمرکز را ندارد. می‌خواهم در مورد یک عادت مرسوم
به نظر شما ممکنه یک روزی با بیت کوین بتونیم از سوپر مارکت ها و دیجی کالا هم خرید کنیم؟
پیش بینی من اینه که حتما میشه. حتما! روند تکامل معاملات بشر رو که نگاه می کنیم اصلا این دوره از زمان واقعا یک تحول اساسی رو میطلبه. بدون هیچ سند و مدرک و هیچ بنیان علمی و صرفا بر اساس حسم پیش بینی می کنم که بین ده تا بیست سال سال آینده حتما این اتفاق بیفته. حتما آدما بتونن با موبایلهاشون تراکنش های مالی بیت کوینی روزمره انجام بدن و ترامپ و سربازان گمنامش هم دیگ
آیا قصد ایجاد تغییر در فضای سبز حیاط خود هستید؟ استفاده از چوب و متریال چوب پلاست در زیباسازی محیط باز تاثیر بسزایی دارد. توصیه مکنم حتما مقاله طراحی ویلا را مطالعه بفرمایید. اما قبل از اینکه به فکر استفاده از چوب ترمو یا چوب پلاست بیافتید باید خاطر نشان شوم که نصب ترمووود دارای پیشنیاز هایی است که هزینه تمام شده را بالا میبرد. ترمووود نیاز به یک سطح صاف و تراز دارد که اگر مهیا نباشد باید با استفاده از پروفیل آهنی و با ساخت شاسی های تراز زیر ک
برای مرور مطالبی که فرا گرفته اید، راه های مختلفی توصیه شده است که از میان آنها، روش مرور با جعبه لایتنر آسان ترین و علمی ترین روشی است که تا به حال شناخته شده است. البته آشنایی با جعبه لایتنر و طرز استفاده صحیح از آن، در ابتدا دشوار و وقت گیر به نظر می رسد، ولی پس از استفاده از آن و مشاهده ی تأثیرات چشم گیر آن بر روی فرایند های یادگیری، حتما مشتری خواهید شد.
برای استفاده از جعبه لایتنر می توانی آن را از بازار خرید کنید یا آن را به صورت زیر بسازی
جلسه سوم فیزیک تمرینی نداره اما خواهش میکنم حتما۱ - صفحه ۱ تا ۳ فصل ۴ رو مطالعه کنید.۲ - مطمئن بشید که جا خالی‌ها رو درست و مطابق کلاس پر کردین.۳ - راجع به مباحث خوب فک کنید و اگر احتیاجه دوباره کلاس رو ببینید.۴ - تفاوت دماسنج‌های الکلی و جیوه‌ای رو از اینترنت در بیارید و پایین صفحه ۲ بنویسید.
سلام، واقعیتش هر چی سعی میکنم اسم واقعیم رو مخفی کنم نمیشه، به همین خاطر از شما دوستان عزیز، اگر داخل وبلاگتون اسم واقعی من رو به کار بردید، پاک کنید و بجاش بنویسید نویسنده آشنا:)، دست شما درد نکنه، اونهایی که میدونن هم دیگه اسم واقعی من رو به کار نبرن، این دستور نبود، خواهش بود:) دست شما درد نکنه، جبران میکنم
اگر بخوام نوبت رو رعایت کنم ،در این پستم باید در مورد هدف گذاری  صحبت کنم توی پست قبلی خودم  با عنوان آرزو یا هدف  که پیشنهاد میکنم  حتما مطالعه کنید یه توضیح مختصر در مورد آرزو و هدف دادم و فرق  یا وجه شباهتشون رو مورد بررسی قرار دادیم.به خودم قول دادم یا در مورد موضوعی ننویسم یا اینکه اگر نوشتم حتما دنباله دار و کامل باشه و نکات مختلفی رو بیان کنم و سر قولم هم  هستم چون هدفه منه نه آرزوی من.
خب دیگه میریم سر موضوع اصلی خودمون ،اگر یه سر  به ک
تکرر ادرار در ابتدا و انتها بارداری امری طبیعی است
برای مبتلا نشدن به عفونت زنانه
اگر ترشح روی لباس دیدید حتما لباس را تعویض کنید 
حتما از لباس زیر نخی استفاده بفرمایید 
تاخیر در رفتن به دسشویی و حبس ادرار خود باعث عفونت است 
زدودن موهای زائد توصیه میشود
قبل رابطه حتما زوجین حمام کنند 
چرا که عفونت یکی از زمینهای سقط جنین است
اگر بخوام نوبت رو رعایت کنم ،در این پستم باید در مورد هدف گذاری  صحبت کنم توی پست قبلی خودم  با عنوان آرزو یا هدف  که پیشنهاد میکنم  حتما مطالعه کنید یه توضیح مختصر در مورد آرزو و هدف دادم و فرق  یا وجه شباهتشون رو مورد بررسی قرار دادیم.به خودم قول دادم یا در مورد موضوعی ننویسم یا اینکه اگر نوشتم حتما دنباله دار و کامل باشه و نکات مختلفی رو بیان کنم و سر قولم هم  هستم چون هدفه منه نه آرزوی من.
خب دیگه میریم سر موضوع اصلی خودمون ،اگر یه سر کوچیک
خب دیگه میریم سر موضوع اصلی خودمون ،اگر یه سر  به ک
برای منی که هر وقت دلم می گرفت یا به محض اینکه فرصتی پیدا می کردم به کتاب فروشی ها سر می زدم و کتاب می خریدم، شنیدن بسته شدن تدریجی تک تک کتاب فروشی ها بدلیل شیوع کرونا واقعا سخت بود.
مونده بودم با این تنهایی و قرنطینه چه کنم که تصمیم گرفتم کتاب خونه ی مجازی برای خودم درست کنم.
اما راستشو بگم
افتادم به اعتیاد اینستا بازی!
کتاب خوندن تبدیل شد به گوشی بازی های بی هدف
تا اینکه
بر حسب یک اتفاق غیر منتظره گوشی من محکم زمین خورد و کاملا نابود شد
...
تصمی
1- همه تکلیف و مطالعه خود را در یک جلسه تمام نکنید.آیا همیشه، شب‌ها تا دیروقت به زور پلک‌های خود را باز نگه می‌دارید و وقت و انرژی صرف می‌کنید تا یاد بگیرید. اگر این طور است، زمان تغییر فرا رسیده است.دانش‌آموزان موفق در پاره‌وقت‌های کوتاه مدت، مطالعه می‌کنند و به ندرت مطالعه خود را در یک یا دو جلسه انجام می‌دهند.اگر می‌خواهید، دانش‌آموز موفقی باشید، باید یاد بگیرید، به طور منظم و پیوسته و در دوره‌های زمانی (پاره‌وقت‌های) کوتاه مدت مط
رابط کاربری به عنوان عامل اصلی تعامل با کاربر، نقش بسیار مهمی دارد. اگر به دنبال مطالعه و کسب اطلاعات در مورد رابط کاربری و یا بهبود آن هستید پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را مطالعه نمایید. در ابتدا باید به این سوال مهم و اساسی پاسخ دهیم که رابط کاربری چیست و چه نقشی دارد؟ همچنین لازم به ذکر است در این مقاله بصورت اختصاصی بر روی بهبود رابط کاربری سایت بحث خواهیم کرد و موارد دیگر بصورت کلی مطرح خواهند شد.
ادامه مطلب

#تندخوانی #روش‌های_مطالعه_و_یادگیری✍
ادامه ی روش تندخوانی✨
تصور عموم بر این است که هرچه آهسته‌تر و کندتر مطالعه شود، اندوختهٔ ذهنی افزایش خواهد یافت، حال آنکه بر پایهٔ دیدگاه پژوهشگران خلاف این امر صادق است. به باور آنان در حالی که میزان اندوختهٔ ذهنی مطالعه‌کنندهٔ معمولی تنها ۳۵٪ است، این حالت برای تند خوان حداقل ۵۳٪ خواهد بود. همچنین تونی بوزان پژوهشگر مغز به این نکته اشاره کرده‌است که اینکه سرعت در مطالعه افزایش یابد، به هیچ وجه ب
سلام و خداقوت
ضمن تبریک فرارسیدن نیمه شعبان، سالروز ولادت حضرت صاحب الزمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف
در مورد برنامه های مطالعاتی هفته آتی (180 صفحه دوم):
در ابتدا و در مطلب قبلی توضیح داده شده بود که کتاب توسط خود دوستان انتخاب شود اما توضیح چگونگی انتخاب کتاب برای هفته دوم(حداکثر تا 28 فروردین) به صورت زیر تغییر میکند:
1- حتما مطالعه خطبه فدکیه که کتاب آن در اختیار همه دوستان قرار گرفته جزو سهمیه مطالعاتی این هفته باشد.
2- برای باقی صفحات نیز
به نظر شما چرا ملت ما کتاب نمی خوانند مگر غیر از این است که ملت ما وقت کمی دارند من فکر می‌کنم به علت اینکه ملت در هزینه‌های زندگی خود دچار مشکل هستند برای همین فرصت کمی برای مطالعه یا خرید کتاب پیدا می کنند اما واقعیت این است که باید یاد بگیریم از شرایط مختلف برای خواندن کتاب استفاده کنیم و از شرایط بسیار سخت و محدود هم که شده حتی یک صفحه کتاب بخوانیم اما واقعیت ماجرا این نیست واقعیت ماجرا این است ما کمی تنبل شده ایم و نمی‌خواهیم مطالعه کنی
حتما این متن رو که بازنشر مجموعه مطالبی از دکتر بهنام محمودزادگان در لینکدین ایشان هست رو بخونید: اینجا
اگر حوصله خوندن متن بالا رو نداشتید و خواستید آگاهی بزرگی رو از دست بدید (!) حتما و حتما کلیپ جان پرکینز نویسنده آمریکایی کتاب اعترافات یک مزدور اقتصادی رو ببینید: اینجا
شب امتحان چگونه درس بخوانیم؟
((ادامه مطلب)).......
۶-یه راهنمای مطالعه درست کن
راهنمای مطالعه یه روش موثر برای وادار کردن خودت برای مطالعه ی تمام بخش ضروری کتاب هستش. این کار همچنین باعث میشه که همیشه تاریخ امتحان ذر ذهنت باشه تا زودتر واسش آماده بشی. لیست همه ی بخش هایی که باید برای امتحان آماده کنی، مثل کلسد واژه ها، تاریخ ها و مفاهیم رو آماده کن.
*دوستت یا هم کلاسیت ممکنه این راهنمای مطالعه رو آماده کرده باشه، پس میتونی ازش بخوای که اونو بهت قر
بسم رب الرفیقامیرحسین خیلی سال پیش می گفت که هروقت میاد پیشتون، شما رو مادر صدا میکنه! یادمه چقدر اون موقع به این صمیمیت قبطه خوردم. خوش به حال امیرحسین. خوش به حال همه پسرهای شما...پ.نحتما اگر امشب بودی کلی خوشحال بودیم. حتما میلاد عمه جانمان بهانه ای میشد برای بیشتر دوست داشتنت. حتما..بگذریم.
خواهر عزیزتر از جان! فقط ای کاش بودی...
اگر شما نیز با چسب‌های صنعتی آشنایی داشته باشید حتما انواع مختلفی از چسب‌های کاغذی را نیز در بین آن‌ها دیده‌اید. چسب کاغذی یکی از انواع چسب‌های صنعتی است که به منظور کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل کاربردهای فراوان این نوع چسب میزان استفاده از آن نیز در صنعت‌های مختلف بسیار بالا بوده و اکثر صنعتکاران از آن استفاده می‌کنند. به جرأت می‌توان گفت که نوار چسب کاغذی معروف‌ترین نوع از چسب‌های کاغذی می‌باشد که در صنعت مو
* بخش عمده ای از سوالات ، با تسلط به معنی لغات ، قابل پاسخگویی است.
* گرامر سهم کمتری از نمره را دارد. تمرکز اصلی در سوالات گرامر نیز بر گرامر درس امسال است. پس صفحاتی از کتاب که مربوط به گرامر است، خوب مطالعه شود.
* فایلهای صوتی ای که در پست های قبلی در تاریخ 24 آذر گذاشته بودم میتواند کمک بسیار خوبی برایتان باشد. در آن فایلهای صوتی علاوه بر جواب هر سوال (که در کتابهای کمک درسی هم هست) کمی توضیحات اضافه هم گفته شده. 
* آزمون نمره منفی ندارد.
* صورت سو
مهم‌ترین راه رشد و افزایش قدرت قلم، مطالعه است. با تنبلی و کم‌خوانی و دوری از کتاب هیچ‌کس رشد نخواهد کرد. من این را قول می‌دهم.
امّا یک نکته مهم این است که در هنگام مطالعه فیش‌برداری کنید! بله با یادداشت‌برداری و فیش‌برداری لحن نویسندگان را تمرین کنید. این تمرین کردن بسیار مهم است، مخصوصا در هنگام مطالعه و فیش‌برداری؛ چرا که شما بواسطه این تمرینِ لحن نویسندگان، کلیدواژه‌های آن‌ها را می‌آموزید. آنگاه شما کلیدواژه‌های یک متفکر را آموخ

این چندوقت از صرف وقت برای فیلم دیدن برگشته‌ام به کتاب خواندن. خداروشکر به حد قابل توجه و خوبی موفق هم بوده‌ام. البته تکلیف برای خودم نمیکنم ولی چندکتاب رو مشخص میکنم که در طی روزهای آتی باید تمامشون کنم و خب خرده خرده مینوشم و کشش باعث میشه که برسم به نقطه‌ی پایانی و هم کتاب رو زودتر از موعد تمام کنم و هم یک آرامش روحی و غنا بهم بخشیده میشه.. هم خوب فکر میکنم و هم خوب لذّت میبرم.. واقعا خواندن یکی از بهترین لذتهایی است که انسان میتواند تجر
این فیلم ها رو میتونید خانوادگی ببینید؛ حتما یک بار هم که شده امتحان کنید
فیلم سینمایی ماجرای نیمروز 1
انیمیشن فهرست مقدس(بهترینه پیشنهاد خودم اینه که حتما ببینید)
فیلم سینمایی تنگه ابوقریب
فیلم سینمایی بادیگارد
فیلم_انیمیشن مبارک(آخرش رو دوست نداشتم)
فیلم سینمایی پارادایس

شما هم پیشنهاد بدید فیلم هاتون رو ممنون میشم؛این لیست به روز میشه ان شاء الله
#ضرورت_مطالعه #هم_اندیشان
چرا باید کتاب بخوانیم⁉️
مطالعه کتاب با مطالعه درسی متفاوت است هنگام مطالعه کتاب لازم نیست چیزی را حفظ کنید! فقط کافیست آن را بفهمید و یاد بگیرید:) با مطالعه کتاب، شما نسبت به دیگران «دریافت بیشتری از زندگی» پیدا خواهید کرد. زیرا ناخودآگاه شما بدون اینکه نیاز به حفظ کردن داشته باشد، تمام آن چیزی را که برایتان مهم است در خود نگه می‌دارد و به وقت نیاز به یادتان می‌آورد.
ادامه مطلب
سلامروش های مطالعه زیست شناسی :روش های مطالعه زیست برای دانش اموزان پایه و ودوازدهم متفاوت است.سال دهمی ها توجه کنید: گام اول برای خوندن زیست : بهترین روش برای مطالعه زیست در دهم ، ابتدا تکیه بر کتاب و درک صحیح مفاهیم کتاب و حفظ کردن خط به خط کتاب درسیگام دوم: مطالعه یک درسنامه مناسب یا اگر خودتون در خلاصه نویسی قوی هستید درسنامه رو خودتون بنویسید که قطعا بهتر جواب میده.گام سوم : زدن تست می باشدو نکته مهم اینکه چون تازه وارد سال دهم شدین سعی ک
چانه اش می لرزید از بغض. کتف چپ و قفسه سینه اش تیر می کشید. سعی میکرد حرف بزند و بپرسد چرا؟ 
کسی جلوی چشم هایش گند زده بود به همه چیز. "تمام دنیایش" تمام دنیایش را نابود کرده بود. اعتماد را خورده بود و چیزهای بد قی کرده بود. شکسته بود و خرده شیشه ها را زیر فرش پنهان کرده بود. 
داشت فکر میکرد که اگر آتش میگرفت، حتما کمتر می سوخت. اگر توی صورتش تف میکردند، حتما کمتر تحقیر میشد. اگر آدم بدی می بود، حتما باز هم این حقش نبود.
چقدر باید دل بزرگ باشی که ببخش
درود بر دانش‌آموزان پایه‌ی هفتم
با آرزوی تندرستی برای شما عزیزان، با توجه تعطیلی‌های پیش آمده لطفا پس از مطالعه کتاب فارسی و کتاب تکمیلی تا پایان درس دهم، تمامی تمرین های کتاب ادبیات تکمیلی را تا پایان صفحه ی 64 پاسخ داده و تا ساعت 22 روز جمعه بیست و سوم اسفندماه، تصویر تمرین‌ها را  در سامانه ی کوئرا آپلود کنید.
چند نکته ی مهم:
* باید از صفحات 47، 48، 49، 54، 55، 56، 58، 59، 60، 62 و 64 عکس بگیرید و بفرستید.
* اگر برای پاسخ تمرینی، فضای لازم در خود کتاب ن
چگونه درست و اصولی مطالعه کنیم؟
مطالعۀ اصولی، روش‌ها و مراحل مختلفی دارد که از آن میان، روش‌هایی
مانند «خلاقیت یا طرح شبکه‌ای»، «پس‌ختام» و «دقیق‌خوانی»  معروف‌تر هستند.
روش‌هایی مانند «خواندن بدون نوشتن»، «خط کشیدن زیر نکات مهم»، «حاشیه‌نویسی»، «خلاصه‌نویسی» و «کلیدبرداری»
نیز از روش‌های معروفی هستند که تجربه نشان داده مؤثر امّا برای مطالعه‌ای اصولی ناکافی هستند.
ادامه مطلب
سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
سال نورو به همه تون تبریک میگم
ان شالله سالی سرشار از موفقیت و کامیابی باشه براتون
بعد از گریه برای لحظه ی تحویل سال دیگه گریه نکردم
ب جاش تو تنهایی خودم(آخه همسری و پسری خواب بودن) فکر کردم
به این یک سالی که گذشت
به این که چقدر خودمو اذیت کردم
چقدر کیسه ی سیب زمینی های گندیده رو باخودم حمل کردم و باعث ناراحتی خودم و اطرافیانم شدم
نمیدونم میتونم سر حرفم بمونم یانه اما...
تصمیم گرفتم تو سال جدید آدم جدیدی باشم
روزها
سلام خدمت همراهان گرامی وبلاگ روستای تاریخی آلتین کش!به دلایلی بنده دیگر در فضای مجازی اینستاگرام فعالیت ندارم و لطفا اگر مطلبی دارید در مورد روستا حتما در این وبلاگ برای من ارسال کنید.مخصوصا مطالب تاریخی که جنبه ی مطالعه داشته باشند.نوشتن مطالب در وبلاگ حداقل برای دانش آموزان و محققان میتواند مفید باشد.
با تشکر،
ادمین
ترس از ویروس کرونا 
با سلام خدمت همه بازدید کنندگان‌محترم یه موضوعی را میخام براتون امروز روشن کنم که امروز خیلی رواج گرفته در باره ی ویروس کورنا می باشد ، که امروزه خیلها ازش ترس هم دارند .
حتما این مقاله را بخوانید و به دوستانتون انتقال دهید و بگویید این ویروس خطرناک نیست به ادمه مطلب بروید .
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
الان در حال مطالعه ی مقدماتی برای نگارش  کتابم هستم انقدر مشغول بودم و غرق در مطالعه بودم که اصلاً گذرزمان را احساس نکردم. تا اینکه زنگ تلفن منزل به صدا در آمد و من متوجه شدم که چقدر از زمان گذشته است  بگذریم. چیزی که برای من عجیب است را برای شما بگویم. بعضی از مطالبی که مطالعه کردم اصلاً با اعتقادات و باورهای من و اطلاعات ذخیره شده در ذهن من مطابقت ندارد و این باعث پریشانی افکارم گردید هر چی که فکر می کنم میبینم که نظریه
سلام عرض میکنم خدمت تمامی کنکوری های عزیز ، و دانش آموزان گلم
امروز
میخوایم روش مطالعه pq4r رو براتون توضیح بدیم که برای همه دروس صدق میکنه
، روش مطالعه ای که استاندارد ترین روش مطالعه جهانی نامگذاری شده با یه
سرچ ساده توی گوگل میتونین از صحت این خبر آگاه باشین
خب
اینبار هم یک ویدیو مشاوره و آموزشی دیگر برای شما عزیزان آماده کردیم ،
امیدوارم این ویدیو برای شما کنکوری های عزیز مفید واقع بشه.
برای دانلود و مشاهده ویدیو
اینجا کلیک کنید
هنگامی که درس خواندن برای کنکور سراسری را آغاز می‌کنید، همیشه با این پرسش مواجه خواهید بود که کتابخانه یا خانه، کدام یک برای مطالعه بهتر است. باید توجه داشته باشید که هر کدام یک را که انتخاب کنید قطعا مزایا و معایبی خواهد داشت. ما در این مقاله سعی خواهیم کرد به شما مشکلات و فواید درس خواندن در کتابخانه یا خانه را یادآوری کنیم. سپس شما با توجه به شناختی که از ویژگی های خودتان دارید، سعی کنید بهترین مکان مطالعه را برای خود انتخاب کنید.

این مق
من خودم عضوش شدم . قبل عضویت خیلی مطالعه کنید و البته لینک زیر رو هم بخونید:
یونیک فاینانس و اطلاعات فنی و استعلامی
توصیه های من:
1. اصلا دلتون میخواد عضو بشید؟ اوکی , با حداقل شروع کنید و تا سودتون رو نگرفتین اقدام بعدی نکنید
2.اصل سرمایه رو بیخیال بشین . کسی تا حالا نگفته که تونسته اصل سرمایه رو دریافت کنه
3.راههای ارتباط با سایت رو چک کنید . متوجه میشید که کسی جوابگوی شما نیست. توی سایت تیکت بنویسین و درخواست راهنمایی بدین.
4. هرجوری دلشون بخواد
من خودم عضوش شدم . قبل عضویت خیلی مطالعه کنید و البته لینک زیر رو هم بخونید:
یونیک فاینانس و اطلاعات فنی و استعلامی
توصیه های من:
1. اصلا دلتون میخواد عضو بشید؟ اوکی , با حداقل شروع کنید و تا سودتون رو نگرفتین اقدام بعدی نکنید
2.اصل سرمایه رو بیخیال بشین . کسی تا حالا نگفته که تونسته اصل سرمایه رو دریافت کنه
3.راههای ارتباط با سایت رو چک کنید . متوجه میشید که کسی جوابگوی شما نیست. توی سایت تیکت بنویسین و درخواست راهنمایی بدین.
4. هرجوری دلشون بخواد
اگر شما هم از سورپرایز های تکراری خسته شده اید و دنبال سورپرایزهایی هستید که اطرافیانتان تا به حال ندیده اند مطلب 40 سورپرایز خفن برا تولد مخصوص شماست.
 در این مطلب 40 روش متفاوت برای سورپرایز توضیح داده شده است که به شخصه با روش های شماره 16 به بعد بیشتر حال کردم و به شما هم توصیه می کنم که حتما آنها را مطالعه کنید.
بسیاری از دانشجویان از همان دوران ابتدایی به دنبال شیوه صحیح یادگیری و
درس خواندن بوده‌اند. از شیوه‌هایی مانند حفظ کردن گرفته تا حبس کردن خود
در یک اتاق ولی در اینجا شیوه‌های موثری برای مطالعه آورده شده است.
اخیرا
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرده بسیاری از این عادت‌های
مطالعه هیچگونه توجیه علمی ندارند حتی برخی از این شیوه‌ها تاثیری برخلاف شواهد و تصورات موجود دارند.
در ادامه برخی از شیوه‌های موثر مطالعه و یادگیری را مرور م
حتما دیده اید که با لایک پست های دیگران، آنها هم در جواب چند تا از پست های شما را لایک میکنند. فرض کنید شما روزانه 100 نفر لایک میکنید اگر حداقل نصف آنها به پیج شما سر بزنند و از محتوای شما خوششان بیاید حتما به جمع فالور های شما میپیوندند.
سلام خدمت همه شما 
یه آموزش دیگه برای شما دارم، منتظر نظرات شما هستم.
آموزش ساخت نشانه گذار کتاب
حتما همه شما بعد از مطالعه کتاب مورد علاقه، به دنبال چیزی بودید  یه نشانه بذارید تا کدوم صفحه رو مطالعه کردید. درین آموزش شما میتونید یه نشانه گذار کتاب، براحتی برای خودتون بسازید.

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و
قبل از هر چیزی باید بدانیم که برای ایجاد کیفیت باید کمیت به وجود آید. یعنی شما ابتدا  باید شروع به مطالعه کنید تا کیفیت هم به وجود بیاید و بعد از آن باید  بین کمیت و کیفیت تعادل برقرار کنید. برای مثال صحیح نیست که دانش آموزی روزی ۱۴ ساعت مطالعه دارد ولی بازده آن به ۵ ساعت هم نمی شود.(عینی کیفیت ندارد). و یا برعکس دانش آموزی روزی دو ساعت مطالعه کند و همین دو ساعت را با کیفیت بالایی مطالعه می کند ولی باز چون کمیت پایین است به مشکل می‌خورد. پس باید ب
احتمالا برا ی شما هم پیش آمده است که قبل از اجرای کوئری خودتون بخاین که بفهمین این کوئری چقدر هزینه و زمان اجراش طول میکشه
در پستگرس با استفاده از Explain می توان به این امر پی برد:
یک پی دی اف کامل در مورد این موضوع ضمیمه میگردد.
حتما دانلود و مطالعه بفرمایید.
لینک دانلوددریافت
سلام رفقای گل حامی تحصیلیامیدوارم هر جایی هستین حالتون عالی باشه
بعضی وقتا بچه ها میان میگن که آقای افشاریان ما اصلا انگیزه نداریم برای درس خوندن نمیدونیم چیکار باید بکنیم ، اصلا نمیتونم سمت کتابا برم و اصلا حوصله درس خوندن ندارم !!فقط یک جمله میتونه جواب همه ی این سوالات باشه ، اونم اینه که هدفت چقدر برات مهمه؟!اصلا برای خودت هدفی انتخاب کردی که بخاطرش تلاش بکنی ؟!به هدفی که اتخاب کردی باور قلبی داری ؟ از ته دلت با تمام وجودت میخوایش ؟ببینی
به نام آنکه زیباست و زیبایی ها را دوست دارد 
سلام بر شما هموطنان گرامی
چرا این قدر میزان مطالعه و کتاب خوانی در کشور ما پایینه؟
در کشورهای اروپایی در مدرسه بخشی رو به مطالعه ی کتاب های غیردرسی اختصاص می دهند و این کار باعث میشه که انسان ها از کودکی به مطالعه ی کتاب علاقه مند شوند. بله ایراد از سیستم آموزشی ماست، قبول دارم.
قصدم این بود که عرض کنم بیایید خودمون فرهنگ کتابخوانی رو ترویج بدیم. بنده در زمینه ی شعر و داستان نویسی فعالیت دارم. مدت ه
بهتر است:
1- سعی کنید هنگام مطالعه، صاف و درست بنشینید.2- از مطالعه، در وضعیت درازکشیده خودداری کنید، چون مغز باید همزمان دو وظیفه خوابیدن و مطالعه را اجرا کند.

3_ ز ماندن در یک وضعیت ثابت برای مدت طولانی اجتناب کنید. زمانی که برای مدت طولانی مطلبی را می خوانید، یک تاثیر خواب آور روی ذهن دارد.4- هنگام مطالعه، به طور پی در پی وضعیت بدنی خود را تغییر دهید تا تمرکزتان افزایش یابد.5-  هنگام مطالعه، در فاصله های زمانی کوتاه، فعالیت بدنی داشته باشید.6-
مواد لازم :
آرد نخودچی ۲۰۰ گرم ( دو و نیم پیمانه ) 
روغن جامد ۱۰۰ گرم یا کره ۱۵۰ گرم  ( حتما” حتما” حتما” روغن جامد باشه و گرنه فرم نمی گیره – بعضی ها از روغن جامدها دومنظوره هستن و یه مقدارش حالت مایع داره . بهتره روغن جامدی که جامدتر هست رو انتخاب کنید  )
پودر قند ۱۰۰ گرم ( یک پیمانه سر خالی ) { یک پیمانه پودر قند = ۱۲۰ گرم  } 
هل آسیاب شده یک قاشق چایخوری ( می تونید هل رو حذف کنید )

ادامه مطلب
در این روش بعد از کلاس و مطالعه یک برگه ی A4 را از عرض به چهار قسمت تا کرده و صفحه های پشت و رو را به ترتیب شماره گذاری کنید و مطالب مطالعه شده را با استفاده از رنگ های مختلف و ریز و نموداری نوشته و پس از نوشتن برگه را از طول نیز به دو قسمت تا کنید و این برگه را در جیب خود گذاشته و در اوقات مرده آن را مرور کنید.
سلام
من تا چند هفته نیستم
شایدم چند ماه ، نمی دونم چون امتحانای میان ترمم شروع شده و یکی دو هفته دیگشم امتحانای ترمم شروع میشه 0-0
ولی اگه هروقت اومدم حتما پست می ذاااارم ، شما هم نظر بذارید و من هم اگه بیام حتما حتما براتون نظر می ذارم درخواستی ها و پیشنهاداتون رو بگید تا اومدم بیان بلاگ بذارمشون ^-^ ( خیلی خوشحال می شم ^-^)
و وقتم هم خیلی کمه پس هر هفته یه دونه یا دو تا پست می ذارم و تو یه وب دیگه هم نویسنده هستم اصلا وقت ندارم
ممنون که همیشه همراهم
  شب امتحان چگونه درس بخوانیم؟
روش های درس خوندن شب امتحانی ، همه جای دنیا کاربرد دارن. خیلی ها ادعا می کنن که نمرات خوبشون را فقط و فقط با مطالعه شب امتحان بدست میارن. البته گاهی اوقات هم زیادی غلو میکنن. ولی بعضی مواقع هم چاره ای نیست، امتحانات پشت سر هم و حجم کارها باعث میشه که خوندن بعضی از درس ها به شب امتحان بکشه.
بعضی وقت ها هم چشم باز می کنی و میبینی که فقط یه روز وقت داری برای امتحان مطالعه کنی، چون قبلا به هر دلیلی نتونستی این کار رو انج
داوطلبان آزمون آیلتس به این نکته توجه داشته باشند که قبل از آزمون باید نکات زیر را در نظر بگیرند:
تکنیک های آماده سازی آزمون آیلتس قبل از حضور در جلسه
 نقاط ضعف و قوت خود را بطور کامل بشناسید 
حتما برای مطالعه خود برنامه ریزی داشته باشید. 
از منابع آموزشی مناسب استفاده کنید
آزمون آیلتس چه ساختاری دارد
 در تکنیک های آماده سازی آزمون آیلتس تمرین خود را تا زمانی که به اعتماد به نفس کافی نرسیده اید ادامه دهید و بعد در آزمون ثبت نام نمایید.
 تحت ف
خرید کتاب و دشواری مطالعه در واقع  موضوعی هست که اکثر افراد و حتی من نویسنده را مورد آزار و اذیت قرار میدهد ، این که بدانیم خرید کتاب و مطالعه آن مسئله مهمی است اما به هردلیلی نتوانیم به آن رو آوریم و از آن استفاده کنیم موضوعی رنج آور هست. اما در نهایت پیروز این میدان کسی هست که بر این فشار و سختی فایق آید و خود را به مطالعه عادت دهد.
مسئله بسیار مهم این هست که ما انسان ها اکثر کار هایی که برایمان دشوار هست را انجام نمی دهیم به این خاطر که نمیخوا
- دارم نوار قلب بلاک‌های دسته‌ای رو می‌خونم، که برام سوال می‌شه چرا هدایت جریان الکتریکی قلب دچار بلاک می‌شه؟
- دانلود دو تا کتاب تخصصی پاتوفیزیولوژی بیماری‌های قلبی و برای متخصصان
- مطالعه از یک کتاب، توضیحات کافی نبود، مطالعه از کتاب دوم. 

~ همچنان صفحه سوم کتاب نوار قلب هستم.

‍ #هم_اندیشان #مطالعه_تخصصی
ادامه #روش‌های_مطالعه_و_یادگیری
☺️ چگونه یک مطالعه سودمند داشته باشیم⁉️
✅مغز خود را با مطالب جدید بمباران نکنید‼
یکی از کارهایی که ما معمولا انجام می دهیم، مطالعه مطالب در شب قبل از امتحان است. این کار موجب می شود که مقدار زیادی اطلاعات و مطالب جدید به یکباره وارد مغز ما شوند. اگر چه مغز ما قدرت خارق العاده ای دارد، اما همانطور که بارها ذکر کرده ایم مثل تمام ماهیچه های بدن، مغز هم برای بهبود عملکرد خود به تمری
شما هم حتما کسانی را دیده اید که از واقعیت طفره میروند, لذا به خودشان هم دروغ میگویند, دقت شود که این قماش با آدمای مثبت نگر فرق دارند!
خود فریبی مخدریست برای حرکت نکردن, خاموشی و بی تفاوتی نسبت به اتقاقات پیرامون, ولی مثبت نگری همانند موتوری پر قدرت برای تحرک بیشتر و از حرکت نایستادن!
ادامه را مطالعه فرمایید.
با توجه به وارداتی بودن دستگیره های کابینت و اختلاف ورق استفاده شده در
درب های کابینت کشورهایی مثل چین و یا ترکیه، اکثر پیچ های موجود در بسته
بندی دستگیره های کابینت داری ارتفاع پیچ ۲٫۵ سانت هستند که این مسئله در
کشور ما با توجه به استفاده از ورق ام دی اف با قطر۱۶ میلی متر با مشکل
روبه رو شده و نیاز است پیچ مناسب در زمان خرید دستگیره ،جهت نصب آن  نیز
خریداری گردد .ازین رو جهت آگاهی از این موضوع نکاتی وجود دارند که باید حتما به انها دقت شود،
دوستان عزیز سلامقبل از هر چیزی باید اعلام کنم که این برنامه ای که قصد معرفی کردنش رو دارم باگ هایی داره که ره صد ساله رو میتونید یک شبه برید پس حتما حتما بعد از ثبت نام در قسمت معرف آیدی بنده رو وارد کنید تا بعد از ثبت نام شما بنده تمام ترفندها و باگ های برنامه رو از طریق چت خود برنامه برای شما ارسال کنم و دلیل دومی که پیشنهاد میکنم ایدی بنده ی حقیر رو وارد کنید این هستش در این اپلیکیشن حتما حتما برای استخراج با سرعت و عملکرد بهتر زیر مجموعه یک
..::هوالرفیق::..
فَبَشّر عِبادِ الَّذینَ یَستَمِعونَ القَولَ فَیَتَّبِعونَ اَحسَنَه
هر وقت کمی از مطالعه فاصله می‌گیرم و احساس می‌کنم برای شروعی دوباره به مطالعه به یک موتور محرک خوب نیاز دارم، سراغ «من و کتاب» می‌آیم. می‌دانیم یک کتاب خوب باید چند ویژگی داشته باشد. ساختار هر فصل مشخص و بخش بندی‌خوبی در آن انجام شده باشد. شکل ظاهری کتاب، رنگ‌ها و فونت انتخاب شده چشم نواز باشد و حال خوبی را هنگام مطالعه القا کند.  اما شاید مهم‌ترین ویژگ
قوم‌نگاری یا مردم‌نگاری[۱] به مطالعه نظام‌مند مردم و فرهنگ‌ها گفته می‌شود. طراحی آن به صورتی است که پژوهشگر در آن پدیده فرهنگی را در جامعه از زاویه دید موضوع مطالعه بررسی می‌کند. قوم‌نگاری ابزاری است که فرهنگ یک گروه را به صورت مکتوب و مصور بازنمایی می‌کند. بنابراین بسته به اینکه به عنوان یک مورد قابل شمارش یا اسم از آن یاد شود این عبارت معنای متفاوتی خواهد یافت[۲]. نتیجه یک مطالعه میدانی یا گزارش یک مورد نمایانگر دانش و نظام معنایی در ز
سلام به همه همراهان بوکسان
پس از رای گیری که در گروه گذاشتیم، کتاب قهوه سرد آقای نویسنده اثر روزبه معین برای این دوره از مطالعه گروهیمون انتخاب شد.
فقط یادتون نره که شیوه نامه مطالعه رو با دقت بخونین!

لینک پرداخت: https://Zarinp.al/198852

یک تیم تحقیقاتی اخیرا در هلند کشف کرده است که ورزش کردن تاثیر بسزایی در یاداوری مفاهیم اموخته شده و یا فرایند به یاد سپردن دارد....
به صورتی که شما وقتی مطالعه ای میکنید و یک چیزی را به ذهن میسپارید اگر تا 4 ساعت بعد از مطالعه حداقل 10 دقیقه بدوید یا طناب بروید و ورزش های دیگری انجام بدهید 10 برابر بیشتر از حالت معمولی مطالب را در ذهنتان نگاه خواهید داشت!!!
در این ازمایش به 72 نفر 90 تصویر داده‌شده و از آن‌ها خواسته شد تا مطالبی را در مورد آن تصاوی
شما در جیب‌تان یک استودیوی مجهز دارید!
تا کی می‌خواهید از وسیله‌ای به این ارزشمندی فقط برای وقت تلف کردن در رسانه‌های اجتماعی و تماشای فیلم‌هایی استفاده کنید که هیچ کمکی به پیشرفت شما نمی‌کند؟ حتما متوجه شدید منظورم از «وسیله ارزشمند» موبایلتان است.
اگر موبایل هوشمند دارید، تمام امکانات لازم برای شروع کسب درآمد مهیا است!
برای این کاری که می‌خواهم به شما پیشنهاد بدهم، نیازی به دفتر کار و تجهیزات گران ندارید. حتما می‌خواهید هرچه زودتر
سلام
در ابتدا یادگیری برنامه نویسی را با زبان سی شارپ به لطف یکی از دوستان شروع کردم که راهنمایی های اون در ابتدا واقعا سازنده بود. سی شارپ برای نیاز من عالی بود و خوشبختانه مشکل اون زمان من رو حل کرد و نقطه ای شد برای شروع یادگیری زبان های برنامه نویسی.
دوره های آموزش مقدماتی و پیشرفته سی شارپ سایت تاپ لرن عالیه، پیشنهاد میکنم اگر علاقه مند هستید حتما این دوره رو مشاهده کنید. جا داره همین جا از آقای ایمان مدائنی مدرس این دوره کمال قدردانی رو

چشم های تو آبی نیستوگرنه حتمادر آنها غرق می شدمسیاه نیستوگرنه حتما درآنهابه خواب می رفتمسبز نیستوگرنه حتما در آنها گم می شدمامانه دوست دارم غرق شومنه به خواب برومنه گم شوممن دوست دارمهر صبحقله ای تازه از چشم هایت رافتح کنمو هر غروبجرعه ای از آنها بنوشمبانوی چشم قهوه ای من..!"محسن حسینخانی"

پ.ن:
‍ تصدقت بروماصلا حواست هست کهحواسم پرتقهوهچشمهایت شدهمدام باگوشواره هایفیروزه ات بازی می کنم تاغیرت شاعرانه امقلمبه شودنگذارم از حادثهبوسه قِ
همراه هستیم با شما از وبسایت اموزش افزایش ، حافظه ، تندخوانی و تمرکز موضوع این قسمت ؛ مطالعه قدرتمند
.
.
☑️مهم ترین رکن  و اولین مرحله در داشتن یک مطالعه ی قدرتمند دانستن هدف و برنامه ریزی می باشد.
قبل از شروع مطالعه باید هدف خود را کاملا مشخص کنید و برای رسیدن به آن هدف یک برنامه ی جامع داشته باشید.
خواندن بدون برنامه تمرکز شما را به قدری کاهش می دهد که شاید بیش از ۵۰ درصد متن را فراموش کنید و یا اصلا یاد نگیرید.
.
.
منبع ؛ کانال تلگرامی ؛ https://t.m
معجون کنجد سیاه .ائل سون 

امتحان کنید :::::::::::::::««
اولین و تنها تولید کننده مربای کنجد سیاه در دنیا
فواید کنجد سیاه:
دانه کنجد سیاه سرشار از پروتئین است.
موجب افزایش هوش کودکان در سنین رشد می شود 
به پیشگیری از دیابت کمک می کنند.
سطح کلسترول خون را پایین می آورد 
برای هضم گوارش بسیار خوب است 
می توان از آن برای داشتن پوستی سالم تر استفاده کرد 
باعث افزایش سلامت قلب می شود 
از سرطان پیشگیری می‌کند 
#پیام بدهید 
اینستاگرام:hooseinsb
خوش به حالش؛ حتما شب فراق دوست را ندیده است که می گوید «یلدا» درازترین شب سال است! آن که از رحیل یار به سوگ ننشسته باشد، «شام فراق» چه داند؟! حتما در حوالی کوچه ی تشویش در انتهای بن بست فراق، یک نیستان ناله از نایش نچکید و روبرویش راه دشوار تا محراب دوست را ندید که از بلندی یلدا حرف میزند.حتما در خلوت شب های سرد و‌ طولانی فراق، بی قرار، دیوان خوان قصیده و غزل های آرمیده در نگاه آخر دوست نبود؛ که حرف خزان و شب آخر طولانی اش را میزند! راستی ما حتی
من کلا کار دستی رو خیلی دوست دارم.
و هر وقت هم جایی رفتم که هنرهای دستی کشورای مختلف رو میفروشن، اگه در وسع مالی من گنجدیه حتما خریداری کردمش.

یه بار رفته بودم St. Lawrence Market توی تورنتو،
و دیدم جاکلیدی ای که در افریقا ساخته شده میفروشن، با یه سری خرت و پرت دیگه،
خریدمشون :)
و الان دوستام و عشقم همه استفاده ش میکنن.
یا هر جا که میرم حتما سوغاتی میخرم.
:)
در این راهنمای انتخاب و خرید صندلی مدرن شما را با ویژگی های اصلی و روش
های خرید صندلی مدرن و به ویژه انتخاب و خرید صندلی اپن آشنا خواهیم کرد.
صندلی ها بدون شک بخش مهمی از طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما را از میهمان
خانه و آشپزخانه گرفته تا اتاق های کار برعهده دارند.

توصیه میکنیم قبل از خرید صندلی حتما راهنمای خرید صندلی مدرن را مطالعه فرمایید.

٭   از درس از همه مهربانتر هفت کلمه جدید انتخاب شود و با هر کدام یک جمله بنویسند.٭   جهت آمادگی برای آزمون های دی ماه فصل های ۵ و ۶ علوم مطالعه شود .٭   درس های ۸ و ۹  هدیه مطالعه شود.٭   یک صفحه املای خوش خط از درس از همه مهربانتر بنویسند.
٭ برای آزمون روخوانی قرآن در روز شنبه آماده باشند.
(( اولیای محترم موفقیت در امتحانات منوط بر تکرار و تمرین است ،لطفٲ توجه نمایید تکالیف با دقت انجام شود.))

برای مطالعه این بخش بهتر است به پیشنیاز (آیات قبلی ) مراجعه کنید .
اگر با مطالعه بخش های رایگان و مطالب قبلی علاقمند هستید در ادامه می توانید اقدام به خرید نمایید.
همان طور که گفتم من رد پای قوانین زندگی و موضوعات حیاتی و مهم را درقران پیگیری می کنم و از آنجا که دوست دارم قدر این دانسته ها بیشتر دانسته شود و منجر به پژوهش بیشتر علاقمندان شود آنها را به فروش می گذارم تا با بکار بردن بهای آن (که تاکید می کنم فقط مختص شخص استفاده کننده است) تلاش و

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ترفند های اینستاگرام